Uygulam Alanları_Sayfa_08

BAB2

Üretim Odası 3

Sorumlu Öğretim Elemanı: Prof. Dr. Hasan Hüseyin Atar

Akvaryum balıklarına yönelik kuluçka, büyütme ve üretim sistemleri ve beslenmelerinde kullanılan canlı yem üretim sistemleri bulunmaktadır. Ayrıca akvaryum bitkilerinin üretimine yönelik çalışmalar da gerçekleştirilmektedir.

IMG_1245

 

 

 

 

 

 

 

 

Üretim Odası 4

Sorumlu Öğretim Elemanı: Prof. Dr. Hasan Hüseyin Atar

İç su ve deniz balıkları üretimine yönelik kapalı devre sirkülasyon sistemi ile model organizma (zebra balığı) üretim sistemi bulunmaktadır.

IMG_1249 IMG_1250

 

 

 

 

 

 

 

Üretim Odası 5

Sorumlu Öğretim Elemanı: Mine Kırkağaç

Laboratuvara İlişkin Kısa Bilgi: Ilıksu ve soğuksu balıkları kuluçka sistemleri bulunmaktadır. Ayrıca balık larvaları için canlı yem olan Artemia akvaryumlarda üretilmektedir.

üretim5-1 üretim5-2

 

 

Üretim Odası 6

Sorumlu Öğretim Elemanı: Yrd. Doç. Dr. Levent Doğankaya

Laboratuarda fiberglas tanklar ve cam akvaryumlardan oluşan iki ayrı sistemde tatlısu türleri üzerinde  yetiştiricilik, besleme ve biyoteknoloji alanlarında çalışmalar yürütülmektedir

 

 

Kabul ve Karantina

Sorumlu Öğretim Elemanı: Dr. Sertel Seçer

Kabul ve Karantina Laboratuvarı; birime getirilen canlıların birime kabulünden önce, hastalık taşıma riskine karşı gözlemleme ve hastalık taşıyan canlıların karantina altında tutulması amacıyla kullanılmaktadır.

 

 

Basit Girişim Odası

Sorumlu Öğretim Elemanı: Prof. Dr. Ercüment Genç

Basit Girişim Laboratuvarı, Balık deneylerinde kullanılan canlı materyal üzerinde anestezi koşullarında gerçekleştirecek işlemlerden sorumludur.

Bu laboratuvarda ayrıca,

1. Histolojik çalışmaların yürütülebildiği alt yapı, makine ve teçhizat sarfı bulunmaktadır. Balık dokularının incelenmesi için laboratuvarda bulunan cihazlar; inkübatör, parafin su banyosu, Mikrotom, trinoküler, normal ve steriyo mikroskop ile görüntüleme sistemlerinden oluşmaktadır.

basit girişim1

2. Laboratuvarımızda tam kapalı sistemde deneysel yetiştiricilik çalışmalarının yürütüldüğü bir başka sistem daha mevcuttur. Bu sistem, motor, torba-flitre, UV-flitre, biyo-flitre, ısıtma-soğutma sistemi, denge tankı ve deneme tankları ve taşıyıcı sistemden oluşmaktadır.

basit girişim2